Uber pro sex.

Technologický boom zasáhl i prostituci, stačí jen aplikace na mobilu a chuť využít nabídky.

V tomto ohledu je postoj našich politiků a odpovědných orgánů, kteří zavírají obě oči ,než aby konali

něco pro zdraví a bezpečnost obou zúčastněných stran tedy prostitutek , prostitutů a jejich klientů.

Vždyť jen lékařské prohlídky a používání kondomu razantně snižuje počet nakažených pohlavními chorobami , nemluvě o AIDS.

 

Uber pro sex. Brit spustil aplikaci, která zjednoduší prostituci a zažívá obrovský boom

Aplikace je něco mezi „taxikářským“ Uberem a seznamovacím Tinderem. Zájemci o rychlý sex si skrze ni vyberou protějšek, objednají a ten za nimi dorazí až domů. V nabídce ale nebudou obyčejní lidé, nýbrž klasičtí sexuální pracovníci.

S výběrem pomůže několik faktorů. Volit lidé mohou podle ceny, nabízených služeb nebo ratingu a recenzí ostatních uživatelů. Při rezervaci musí klient uvést číslo kreditní karty. Prostitutky jsou tak snadněji vystopovatelné, což posiluje jejich bezpečnost.

Finance aplikace shání i od dárců. Zatím se tvůrci Reubenu Coppovi podařilo sehnat 700 tisíc dolarů (přes 16 milionů korun).

https://www.info.cz/magazin/uber-pro-sex-brit-spustil-aplikaci-ktera-zjednodusi-prostituci-a-zaziva-obrovsky-boom-12199.html

 

V Německu se opět ukazuje, jak se dají i služby prostitutek a nevěstinců vylepšovat ve prospěch klientely , ale i samotných prostitutek. Základním předpokladem je však dekriminalizace prostituce , která se u nás stále nedaří a stát dává od této problematiky ruce pryč. Takový Stav nahrává nekontrolovatelné prostituci v privátních bytech, kde není chráněno zdraví ani prostitutky ani klienta a stát je naprosto mimo hru a nemá ani žádné daňové příjmy . Bohužel mimo hru se tím dostávají i neziskové organizace, které se snaží o koordinovanou pomoc prostitutkám, prostitutům a klientům poskytovat (RaR, La Strada…..)

 

V Německu hodnotí nevěstince korunkami, podobně jako hotely

V Německu je možné, aby vykřičené domy získaly hodnocení od asociace vlastníků „bordelů“ (BSD) v podobě korunek. BSD údajně známkuje nevěstince za účelem posouzení jejich pracovních podmínek a kvality jejich služeb. Píše Independent.

Podniky mohou získat od jedné do šesti korunek. Nevěstince s šesti korunkami poskytují i další než erotické služby, jako jídlo, posilovnu či různé události. Aby veřejné domy získaly korunky, musí podstoupit třístupňové hodnocení.

To zahrnuje posouzení, zda podnik splňuje minimální pracovní požadavky stanovené v německém zákonu o prostituci. Jednoduše řečeno, znamená to, že majitelé nevěstinců musí prokázat, že má jejich podnik v každé místnosti jisté bezpečnostní prvky, jako jsou skříňky, kontrolní otvory či alarmy. Podniky musí rovněž slíbit, že budou bojovat proti násilí, nátlaku a zločinu v rámci erotického průmyslu.

Nevěstince musí taktéž prokázat, že jejich prostitutky pracují nezávisle a dobrovolně a mohou se rozhodnout, které klienty pobaví a jaké služby poskytnou. Prostituce je v Německu legální, ale pracovníci musí být samostatně výdělečně činní.

Na svých internetových stránkách BSD uvádí, že hodnocení rovněž identifikuje majitele bordelu, rozmanitost služeb a velikost nevěstince. Asociace doufá, že dosáhne zlepšení kvality a transparentnosti v erotickém průmyslu.

http://echo24.cz/a/i9mnf/v-nemecku-hodnoti-nevestince-korunkami-podobne-jako-hotely

 

 Proč nejsme ochotni přiznávat lidská práva i osobám v prostituci? Co nám brání dívat se na osoby, které poskytují sex za úplatu, jako na právoplatné členy a členky naší společnosti? Proč významná část politických diskuzí o prostituci stigmatizuje osoby, které ji poskytují, a snaží se je zneviditelnit či trestat?“ To jsou otázky na jejichž zodpovězení byly napsány zajímavé knihy. Jde nejen o prostitutky,u kterých je vhodnější označení „výkonné umělkyně“, ale i o prostituty. Náš stát se k uvedeným otázkám staví v roli mrtvého brouka, tím však celé odvětví odsouvá do šedé zóny , nevyjadřuje se k němu a má tendenci i možnosti toto prostředí zbytečně kriminalizovat. Dehonestujeme a stigmatizujeme značnou část veřejnosti ať již z řad poskytovatelů či odběratelů služeb. Přestože je Česká republika poměrně liberální společnost, pracovníci v erotickém odvětví často čelí předsudkům. Možná je to tím, že se veřejné debaty o tomto tématu účastní novináři, politici, nevládní organizace a akademici, ale ne ti, kterých se nejvíce týká: samotní sexuální pracovníci a zástupci erotického průmyslu. Zamysleme se prosím.

> 31.01.2017 SPEP / MM

 

 

Vážení přátelé, měsíční příspěvek na září jsem dovolil pojmout s humorem, i když při malém zamyšlení je to humor velmi černý. Důsledkem akcí z obrázku plynoucích byla destrukce pravice, změna orientace vlády a to se všemi důsledky, které jistě pro další generace těch, kteří to budou muset zaplatit, nejsou příliš „oranžové.“

Ale to vše je život, který v naší zemi řídíme svou účastí ve volbách a naším hlasem. A Spep nyní opět pracuje na možnostech legalizace toho, abychom si kdykoliv mohli cokoliv dobrovolně domluvit s kýmkoliv chceme a to z lásky či za úplatu a abychom si užívali života, pokud to jde a neměli jsme v naší posteli oko našeho státu.

raul