Pietní pochod v Brně

V Brně se konala pieta za oběti násilí v sexbyznysu

Pondělní večer patřil na náměstí 28. října v Brně pietě za oběti násilí v sexbyznysu. Akci uspořádala organizace Rozkoš bez rizika, která se snaží o osvětu v oblasti ženské prostituce a dlouhodobě upozorňuje na vysokou míru násilí páchaného na sexuálních pracovnicích.  

Sexuální pracovnice častým terčem vrahů

Přesně před patnácti lety byl v USA odsouzen vrah, který si za své oběti vybíral sexuální pracovnice. Odsouzen byl za zabití ve 49 případech, skutečný počet jeho obětí je ale odhadován na 90 žen během 20 let. Před soudem přiznal, že si sexuální pracovnice vybíral, protože pokud zmizely, tak je buď nikdo nehledal, nebo trvalo dlouho, než někdo zmizení nahlásil.

Světový den k ukončení násilí na ženách a mužích v sexbyznysu

V mnoha zemích patří ženy a muži v sexbyznysu stále k velmi ohroženým skupinám, pro které je těžké domoci se svých práv, naopak je násilí na nich legitimizováno. Od roku 2003 si proto 17. prosince připomínáme Světový den k ukončení násilí na ženách a mužích v sexbyznysu. Pietní, vzpomínkové a komunitní akce po celém světě mají za úkol zvýšit podvědomí o násilí, které je na lidech, kteří poskytují sexuální služby, běžně pácháno.

Obrovský podíl psychického, sexuálního i fyzického násilí

„V rámci výzkumů jsme definovali několik druhů násilného jednání: násilí sexuální, fyzické, psychické a ekonomické. 75 % našich respondentek zažilo psychické násilí, 50,6 % sexuální a shodně v 67,9 %, tedy ve dvou třetinách případů, zažily naše respondentky fyzické nebo ekonomické násilí,”. Násilníci v sexbyznyse mají pocit, že nemůžou být potrestáni

K násilným činům nejčastěji dochází ze strany zákazníků.

„My dáváme tento jev do souvislosti s tím, že je pro ženy ze sexbyznysu obtížné hlásit, že se staly obětí trestné činnosti, a zákazníci těchto služeb tudíž mohou mít pocit, že nebudou potrestáni,”. „Snažíme se odstraňovat stereotypy a předsudky, které lpí na této profesi. Chceme společně zasadit, aby se z prostituce stala zcela legální živnost a ženy se tak nemusely bát přiznat ke svému zaměstnání a nahlásit případnou trestnou činnost,”. „Ženy v sexbyznysu jsou především ženy, matky, kamarádky a že jejich práce není jejich přívlastkem. I ony mají práva, a to práva lidská,”.

Zdroj: https://www.brnenskadrbna.cz/zpravy/spolecnost/12748-v-brne-se-konala-pieta-za-obeti-nasili-v-sexbyznysu.html?fbclid=IwAR0eP5Jv-km62D5YAPnVBQyBhkHPx2RSGONM-WqAGXiBBM1m13j-BVDPbQg&utm_source=copy

 

 

Přípustná nevěra? V Praze otevírá první nevěstinec se silikonovými pannami

Prahu čeká sexuální revoluce. Žádná nezávazná konverzace a kupování předražených drinků děvčatům u baru. Jako první svého druhu v České republice zde dnes začíná nabízet své služby nevěstinec s erotickými pannami. Klient si bude moci vybrat ze dvou „žen“ a erotický zážitek si může pořídit již za 1200 korun. Podnik má velké vize pro celou Evropu.

Zdroj: https://prazsky.denik.cz/podnikani/nevestinec-trochu-jinak-nabizi-realisticke-silikonove-panny-20181107.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Zatímco V Česku jde o novinku, v zahraničí, a to i Evropě, je tento trend rozšířený. V Barceloně, Amsterdamu, ale i sousedním Německu se pro některé klienty stávají „ultrarealistické“ silikonové panny atraktivnějšími než reálné ženy. V Japonsku se stávají rovnocennými partnerkami, v našem prostředí je zatím vidí pražský podnik Naughty Harbor jako sofistikovanější erotickou pomůcku.
REAKCE na  #METOO

Švédští neomarxisté mají nové téma. Po kampani #Metoo se švédští zákonodárci rozhodli zpřísnit zákony o znásilnění, takže  za znásilnění bude považován  každý sexuální akt, ke kterému nedají oba partneři výslovný souhlas. Je to málo – ten souhlas by měl být notářsky ověřený!

Pokaždé, když aktivisté rozjedou nějakou dobře míněnou kampaň proti jimi vyfantazírovanému  zlu, trpělivě čekám, než jejich snažení přinese první oběti. Kampaň #Metoo se nyní materializuje v tradičně nejprogresivističtějším teritoriu – ve Švédsku – do nového zákona o znásilnění. Sluníčkoví Švédové byli natolik znepokojeni vlnou obviňování ze sexuálního obtěžovaní a znásilnění, že se s ním rozhodli zatočit po socialisticku – nařízením. Švédští poslanci proto budou brzy hlasovat o návrhu zákona, že by měl každému sexuálnímu kontaktu předcházet explicitní souhlas, že s tím stykem oba partneři souhlasí.

 

A je po ptákách, sexuální zvrhlíci mají po srandě a zákon s nimi zatočí. Jako vyučený psycholog si dovoluji podotknout, že to nařízení je sice jistě dobře míněné, ale v praxi nerealizovatelné. Už jen z toho důvodu, že popírá samotnou podstatu lidské sexuality, která kromě prostituce není jenom smluvním vztahem, ale máme, alespoň v našem kulturním okruhu, tendence k tomu sexu přidávat jistou nástavbu citu či (až se stydím nazvat) lásky. Romantiky, hry, kouzla okamžiku. A to nové švédské opatření zcela ignoruje.

Dovolím si zavzpomínat na dobu, kdy jsem ještě býval sexuálně aktivní. Ano, párkrát se mi stalo, že se na mne nějaká dáma vrhla s výkřikem „ošukej mě!“ Čtenářky výslovně upozorňuji, že se tomu taky divím, a že už je to fakt dávno. Ale kromě několika těchto příkladů jsem v podstatě vždy, když jsem souložil, svou partnerku znásilnil, a dokonce jsem si to ani nedovedl představit jinak. A upřímně řečeno – dodnes nedovedu, snad jen s prostitutkou.

 

Když si přitáhnu domů holku z Perlovky, tak si dokážu představit konverzaci typu: „Tak za patnáct stovek klasiku, normálně ti ho tam strčím.“ A odpověď zní: „Jo, ale za dva tisíce!“ Takže si připlatím a mám dobrý pocit, že neznásilňuji. V žádné jiné situaci si navrhovaný výslovný souhlas předem opravdu nedovedu představit. A pokud Vy ano, tak jste fakt nechutní cynici. Copak je vůbec přijatelné po večeru stráveném slavnostní večeří při svíčkách, hovoru plném koketérie a následném pozvání na kávu ve dveřích do bytu dámy prohlásit: „A budu vám ho tam moct vrazit, milostivá?“ Stejně tak je nepředstavitelné otázku odložit, nechat proběhnout nějaké muchlání, a v momentě, když dámě sundaváte podprsenku, najednou zvážníte a hlubokým hlasem pronesete: „Opravdu, ale opravdu chceš osouložit? Ode mě, tady a teď?“

Prostě – nový švédský zákon je jako řada jiných neomarxistických debilit zcela v rozporu s realitou a jejím fungováním. Proto věřím, že podobnou legislativu brzy přijme celá západní Evropa.

http://www.reflex.cz/clanek/komentare/84010/milostiva-mohl-bych-vas-ojet-svedi-zprisni-zakony-o-znasilneni.html

10 profesí, ve kterých se ženy dopouštějí nejčastěji nevěry

Láska a vztahy 27.6.2018

Trochu paradox, že? Podle výzkumu, kterého ze zúčastnilo více než 5 tisíc žen, totiž většina nevěrnic, respektive 85% z nich nedoporučuje navazovat milenecké vztahy na pracovišti. Proč?

Zkrátka to nefunguje. Pro ženy je sice pracoviště ideálním místem k seznámení, ale také je to místo, kde se se svým milencem musí potkávat i po ukončení či provalení vztahu. Ovšem to je ochotno riskovat až 65% žen, tolik jich totiž přiznalo, že svým oficiálním partnerům bylo nevěrných právě na pracovišti. Podle žen je to nejen nejlepší místo na seznámení, ale zároveň ideální místo, kde se dá nevěra provozovat.

Jak už ale bylo řečeno v úvodu, 85% zkušených nevěrnic nedoporučuje komukoliv jejich jednání opakovat. Hlavně tedy z toho důvodu, když pomineme etickou stránku celého činu, že je utajování vztahu s kolegou velmi náročné z praktického i psychického hlediska.

70% procent dotázaných žen také přiznalo, že se jejich mimomanželská aktivita provalila a to buď tak, že na to partner přišel sám nebo byl nějakým způsobem informován některou dobrou duší zřejmě právě z pracoviště partnerky.

Překvapivě jen 10 % žen se obávalo, jaký vliv bude mít jejich chování na kariéru nebo pracovní image. To může svědčit o tom, že ženám spíše záleží na vztazích, prožitcích než na kariéře. V galerii najdete hned 10 profesí, ve kterých pracuje nejvíce nevěrných žen.

http://www.kafe.cz/laska-a-vztahy/10-profesi-ve-kterych-se-zeny-dopousteji-nejcasteji-nevery-36671.aspx?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

 

Dnes si dovolím Vás pobavit,ale není to již ojedinělá záležitost, takových podniků je v Evropě hned několik. 

Možná jich v blízké budoucnosti bude více s tím jak porostou řady jejich příznivců. Možná s tím v ruku v ruce poroustou i hlasy jejich kritiků, či odpůrců. Již dnes některé slýcháme. Prý taková místa podporují násilné sexuální chování. Možná se dostane na pořad dne otázka zdanění práce robotů. 

Uvidíme co přinese budoucnost. Vše je nakonec v našich rukou.

V Paříži byl v lednu otevřen první francouzský bordel s umělými silikonovými pannami. Jmenuje se XDolls a „pracují“ zde slečny Lily, Sofia, Kim a Candice. Provoz nevěstince ale v minulých dnech prošetřovala policie. Komunističtí zastupitelé v místním pařížském obvodu požadovali uzavření podniku z morálních důvodů a feministky tvrdily, že podporuje kult znásilňování. Policie ale oznámila, že námitky nejsou relevantní.

Když se podíváte na stránky xdolls.fr, najdete zde nabídku jako v normálním nevěstinci. Rozdíly jsou ale zjevné. Dívky zde na fotkách uvidíte i v erotických polohách, ale ženy (jedna spíše vypadá jako nezletilá dívka) jsou umělé. Pokud chcete využít nabízené služby, musíte zaplatit předem kreditní kartou.

Hodina s umělou silikonovou pannou, jejíž tělo na rozdíl od minulosti vypadá hodně reálně, stojí 89 eur. Páry platí 120 eur za hodinu. Přidat si můžete k tomu i brýle na virtuální realitu za 19 eur. Podrobně popsal provoz například deník Le Parisien.

Lorraine Questiaux z feministické skupiny Mouvement du Nid se ale nedávno obrátila na policii s tím, že podnik vydělává „na simulaci znásilňování ženy“ a že tím podporuje tento zločin. Někteří sexuologové naopak oponují, že lidé se sexuálními úchylkami a ti, kteří z nějakých důvodů nedokážou navázat vztah, se mohou sexuálně realizovat právě zde a že to naopak slouží k ochraně společnosti. Policie po vyšetřování neshledala porušení žádného zákona.

Majitelé bordelu pak říkají, že slečny Lily, Sofia, Kim a Candice vlastně řeší problém skutečné prostituce, která je někdy spojená se zločineckými skupinami, vydíráním a obchodem se ženami. Nevěstinec je navíc v obchodním pařížském rejstříku veden jako „centrum her“.

Sex bez psychické zátěže

Provozovatelé také argumentují tím, že umělé bytosti nikdo nezneužívá psychicky a že důležité jsou i zdravotní podmínky, protože v tomto případě žádné nemoci nehrozí. Navíc je to i výhodný byznys, který přináší státu peníze na daních, protože panny mohou „pracovat“ nepřetržitě a není za ně potřebné platit sociální a zdravotní pojištění.

Ve Francii se jedná o první nevěstinec tohoto druhu, ale podobné podniky najdeme například v katalánské Barceloně a nedávno byl otevřen i bordel s umělými pannami v nizozemském Amsterdamu.

 

 

 

Nový způsob podvádění: Mikronevěra boří i ty nejstabilnější vztahy!

Kdysi se za nevěrníka považoval člověk, který rád ochutnává cizí erotické ovoce. Dnes ale platí úplně jiná měřítka. Potenciální záletník je vlastně každý uživatel internetu a sociálních sítí! Nemáš ho doma i ty? Mám ho, což ale neznamená ,že když se mi něco líbí nebo něco lajknu je to špatně, naopak je to naprosto přirozené. Proto neberte názor autorky článku  vážně a chovejte se přirozeně ,potom i Vaše partnerka použije snad zdravý rozum  k ohodnocení Vašeho případného lajku. či smajlíku.

Kdyby ses měla zamyslet nad tím, jak vypadá nevěra, zřejmě by tě automaticky napadl ten tvůj v posteli s jinou. Je asi úplně jedno, zda by šlo o bývalku, spolužačku či novou sousedku z bytu přes chodbu, co zcela nespravedlivě vypadá jako dvojče modelky Heidi Klum. Jenže musí jít vždycky o svlékání svršků a divočení v hodinovém hotelu? Kupodivu ne.

Odborníci varují, že v 21. století lze podvádět zcela bezkontaktně, tedy bez sexu. A co hůř – tenhle trend zvaný mikronevěra se rozmáhá nebezpečnou rychlostí, protože pokušení číhá doslova všude…

Důvod rozchodu?

Tak jo, už je ten správný čas poznat nepřítele, kvůli kterému se dnešní vztahy ocitají na hodně vratkých nohou. Ať člověk ví, před čím se mít na pozoru! Primárně se moderní způsob podvádění odehrává v širém virtuálním světě. To znamená, že každá sociální sít, chat či on-line komunikační kanál představuje hrozbu. Pokud nevíš, co přesně si pod tím máš představit, pořádně se zamysli.

„Olajkoval“ někdy tvůj partner na netu nový status holky, kterou zná z fitka? Napsal lichotivý komentář k videu své ex? Používá často k vyjádření svých pocitů roztomilé smajlíky? A tobě, protože máš svého hřebečka pochopitelně v přátelích na „instáči“ i „fejsu“, to samozřejmě neuniklo. Nechceme tě jinak znervózňovat, ale přesně takhle to začíná. Měla by ses bát? Včera bylo pozdě.

Zlo na síti, co se hodně přetvařuje

„Mikronevěra je vlastně řada malých činů, akcí a skutků, které naznačují, že daná osoba je emocionálně či psychicky zaujatá někým jiným. Není nijak výjimečné, že tito lidé často svým virtuálním přátelům lžou o svých stávajících vztazích, popřípadě alespoň snižují jejich vážnost,“ vysvětluje australská psycholožka Melanie Schilling.

Odbornice také dodává, že internetoví zahýbači si mnohdy vyměňují s objektem jejich zájmu soukromé vtipy, které by nikdo jiný a „nepovolaný“ nepochopil. Přesně v tuto chvíli už zdánlivě nevinná komunikace přesahuje všechny meze. Vážně může pár kliknutí na něčí internetový profil ohrozit i letitý svazek, který se jinak jeví jako zcela bezproblémový? To si piš. Alarmující je také fakt, že sám svůdník si své hříchy nemusí asi uvědomovat, přičemž do světa posílá dvojsmyslné příspěvky jako na běžícím páse.

Já nic, já muzikant? Přesně

Problém s tímto druhem nevěry je, že většině lidí vůbec nedochází, že něco dělá špatně. Ovšem přesně toto chování z dlouhodobého hlediska negativně ovlivňuje loajalitu vůči oficiálnímu vztahu a mění se i samotné vnímání a postoj k partnerovi,“ upozorňuje další expertka, tentokrát americká vztahová terapeutka, co k dnešnímu dni vydala celkem 14 knih o lásce, Tina B. Tessina.

Následky mikronevěry jsou podle této moudré ženy, která už v rámci své praxe řešila spoustu milostných karambolů, přímo jasné – mezi virtuálním a reálným podváděním je prý tenká hranice. Co se ještě včera odehrávalo na displeji chytrého telefonu, to zítra může dospět právě do hodinového hotelu. Tak pozor na to…

https://www.femina.cz/novy-zpusob-podvadeni-mikronevera-bori-i-nejstabilnejsi-

 

REAKCE na  #METOO

Švédští neomarxisté mají nové téma. Po kampani #Metoo se švédští zákonodárci rozhodli zpřísnit zákony o znásilnění, takže  za znásilnění bude považován  každý sexuální akt, ke kterému nedají oba partneři výslovný souhlas. Je to málo – ten souhlas by měl být notářsky ověřený!

Pokaždé, když aktivisté rozjedou nějakou dobře míněnou kampaň proti jimi vyfantazírovanému  zlu, trpělivě čekám, než jejich snažení přinese první oběti. Kampaň #Metoo se nyní materializuje v tradičně nejprogresivističtějším teritoriu – ve Švédsku – do nového zákona o znásilnění. Sluníčkoví Švédové byli natolik znepokojeni vlnou obviňování ze sexuálního obtěžovaní a znásilnění, že se s ním rozhodli zatočit po socialisticku – nařízením. Švédští poslanci proto budou brzy hlasovat o návrhu zákona, že by měl každému sexuálnímu kontaktu předcházet explicitní souhlas, že s tím stykem oba partneři souhlasí.

 

A je po ptákách, sexuální zvrhlíci mají po srandě a zákon s nimi zatočí. Jako vyučený psycholog si dovoluji podotknout, že to nařízení je sice jistě dobře míněné, ale v praxi nerealizovatelné. Už jen z toho důvodu, že popírá samotnou podstatu lidské sexuality, která kromě prostituce není jenom smluvním vztahem, ale máme, alespoň v našem kulturním okruhu, tendence k tomu sexu přidávat jistou nástavbu citu či (až se stydím nazvat) lásky. Romantiky, hry, kouzla okamžiku. A to nové švédské opatření zcela ignoruje.

Dovolím si zavzpomínat na dobu, kdy jsem ještě býval sexuálně aktivní. Ano, párkrát se mi stalo, že se na mne nějaká dáma vrhla s výkřikem „ošukej mě!“ Čtenářky výslovně upozorňuji, že se tomu taky divím, a že už je to fakt dávno. Ale kromě několika těchto příkladů jsem v podstatě vždy, když jsem souložil, svou partnerku znásilnil, a dokonce jsem si to ani nedovedl představit jinak. A upřímně řečeno – dodnes nedovedu, snad jen s prostitutkou.

 

Když si přitáhnu domů holku z Perlovky, tak si dokážu představit konverzaci typu: „Tak za patnáct stovek klasiku, normálně ti ho tam strčím.“ A odpověď zní: „Jo, ale za dva tisíce!“ Takže si připlatím a mám dobrý pocit, že neznásilňuji. V žádné jiné situaci si navrhovaný výslovný souhlas předem opravdu nedovedu představit. A pokud Vy ano, tak jste fakt nechutní cynici. Copak je vůbec přijatelné po večeru stráveném slavnostní večeří při svíčkách, hovoru plném koketérie a následném pozvání na kávu ve dveřích do bytu dámy prohlásit: „A budu vám ho tam moct vrazit, milostivá?“ Stejně tak je nepředstavitelné otázku odložit, nechat proběhnout nějaké muchlání, a v momentě, když dámě sundaváte podprsenku, najednou zvážníte a hlubokým hlasem pronesete: „Opravdu, ale opravdu chceš osouložit? Ode mě, tady a teď?“

Prostě – nový švédský zákon je jako řada jiných neomarxistických debilit zcela v rozporu s realitou a jejím fungováním. Proto věřím, že podobnou legislativu brzy přijme celá západní Evropa.

http://www.reflex.cz/clanek/komentare/84010/milostiva-mohl-bych-vas-ojet-svedi-zprisni-zakony-o-znasilneni.html

 

 

Technologický boom zasáhl i prostituci, sta?í jen aplikace na mobilu a chu? využít nabídky.

V tomto ohledu je postoj našich politik? a odpov?dných orgán?, kte?í zavírají ob? o?i ,než aby konali

n?co pro zdraví a bezpe?nost obou zú?astn?ných stran @Jarvis Landry Womens Jersey tedy prostitutek , prostitut? a jejich klient?.

Vždy? jen léka?ské prohlídky a používání kondomu razantn? snižuje po?et nakažených pohlavními chorobami , nemluv? o AIDS.

 

Uber pro sex. Brit spustil aplikaci, která zjednoduší prostituci a zažívá obrovský boom

Aplikace je n?co mezi „taxiká?ským“ Uberem a seznamovacím Tinderem. Zájemci o rychlý sex si skrze ni vyberou prot?jšek, objednají a ten za nimi dorazí až dom?. V nabídce ale nebudou oby?ejní lidé, nýbrž klasi?tí sexuální pracovníci.

S výb?rem pom?že n?kolik faktor?. Volit lidé mohou podle ceny, nabízených služeb nebo ratingu a recenzí ostatních uživatel?. P?i rezervaci musí klient uvést ?íslo kreditní karty. Prostitutky jsou tak snadn?ji vystopovatelné, což posiluje jejich bezpe?nost.

Finance aplikace shání i od dárc?. Zatím se tv?rci Reubenu Coppovi poda?ilo sehnat 700 tisíc dolar? (p?es 16 milion? korun).

https://www.info.cz/magazin/uber-pro-sex-brit-spustil-aplikaci-ktera-zjednodusi-prostituci-a-zaziva-obrovsky-boom-12199.html

 

V N?mecku se op?t ukazuje, jak se dají i služby prostitutek a nev?stinc? vylepšovat ve prosp?ch klientely , ale i samotných prostitutek. Základním p?edpokladem je však dekriminalizace prostituce , která se u nás stále neda?í a stát dává od této problematiky ruce pry?. Takový Stav nahrává nekontrolovatelné prostituci v privátních bytech, kde není chrán?no zdraví ani prostitutky ani klienta a stát je naprosto @Jarvis Landry Youth Jersey mimo hru a nemá ani žádné da?ové p?íjmy . Bohužel mimo hru se tím dostávají i neziskové organizace, které se snaží o koordinovanou pomoc prostitutkám, prostitut?m a klient?m poskytovat (RaR, La Strada…..)

 

V N?mecku hodnotí nev?stince korunkami, podobn? jako hotely

V N?mecku je možné, aby vyk?i?ené domy získaly hodnocení od asociace vlastník? „bordel?“ (BSD) v podob? korunek. BSD údajn? známkuje nev?stince za ú?elem posouzení jejich pracovních podmínek a kvality jejich služeb. Píše Independent.

Podniky mohou získat od jedné do šesti korunek. Nev?stince s šesti korunkami poskytují i další než erotické služby, jako jídlo, posilovnu ?i r?zné události. Aby ve?ejné domy získaly korunky, musí podstoupit t?ístup?ové hodnocení.

To zahrnuje posouzení, zda podnik spl?uje minimální pracovní požadavky stanovené v n?meckém zákonu o prostituci. Jednoduše ?e?eno, znamená to, že majitelé nev?stinc? musí prokázat, že má jejich podnik v každé @Jarvis Landry Kids Jersey místnosti jisté bezpe?nostní prvky, jako jsou sk?í?ky, kontrolní otvory ?i alarmy. Podniky musí rovn?ž slíbit, že budou bojovat proti násilí, nátlaku a zlo?inu v rámci erotického pr?myslu.

Nev?stince musí taktéž prokázat, že jejich prostitutky pracují nezávisle a dobrovoln? a mohou se rozhodnout, které klienty pobaví a jaké služby poskytnou. Prostituce je v N?mecku legální, ale pracovníci musí být samostatn? výd?le?n? ?inní.

Na svých internetových stránkách BSD uvádí, že hodnocení rovn?ž identifikuje majitele bordelu, rozmanitost služeb a velikost nev?stince. Asociace doufá, že dosáhne zlepšení kvality a transparentnosti v erotickém pr?myslu.

http://echo24.cz/a/i9mnf/v-nemecku-hodnoti-nevestince-korunkami-podobne-jako-hotely

 

 Pro? nejsme ochotni p?iznávat lidská práva i osobám v prostituci? Co nám brání dívat se na osoby, které poskytují sex za úplatu, jako na právoplatné ?leny a ?lenky naší spole?nosti? Pro? významná ?ást politických diskuzí o prostituci stigmatizuje osoby, které ji poskytují, a snaží se je zneviditelnit ?i trestat?“ To jsou otázky na jejichž zodpov?zení byly napsány zajímavé knihy. Jde nejen o prostitutky,u kterých je vhodn?jší ozna?ení „výkonné um?lkyn?“, ale i o prostituty. Náš stát se k uvedeným otázkám staví v roli mrtvého brouka, tím však celé odv?tví odsouvá do šedé zóny , nevyjad?uje se k n?mu a má tendenci i možnosti toto prost?edí zbyte?n? kriminalizovat. Dehonestujeme a stigmatizujeme zna?nou ?ást ve?ejnosti a? již z ?ad poskytovatel? ?i odb?ratel? služeb. P?estože je ?eská republika pom?rn? liberální spole?nost, pracovníci v erotickém odv?tví ?asto ?elí p?edsudk?m. Možná je to tím, že se ve?ejné debaty o tomto tématu ú?astní noviná?i, politici, nevládní organizace a akademici, ale ne ti, kterých se nejvíce týká: samotní sexuální pracovníci a zástupci erotického pr?myslu. Zamysleme se prosím.

> 31.01.2017 SPEP / MM

 

 

Vážení p?átelé, m?sí?ní p?ísp?vek na zá?í jsem dovolil pojmout s humorem, i když p?i malém zamyšlení je to humor velmi ?erný. D?sledkem akcí z obrázku plynoucích byla destrukce pravice, zm?na orientace vlády a to se všemi d?sledky, které jist? pro další generace t?ch, kte?í to budou muset zaplatit, nejsou p?íliš „oranžové.“

Ale to vše je život, který v naší zemi ?ídíme svou ú?astí ve volbách a naším hlasem. A Spep nyní op?t pracuje na možnostech legalizace toho, abychom si kdykoliv mohli cokoliv dobrovoln? domluvit s kýmkoliv chceme a to z lásky ?i za úplatu a abychom si užívali života, pokud to jde a nem?li jsme v naší posteli oko našeho státu.

raul